Techniki grzewcze

Każdy lubi mieć ciepło w domu. Dlatego tak ważna jest solidna instalacja grzewcza. Gwarantujemy Ci nie tylko najnowsze technologie, ale i najlepsze materiały. Niezależnie, czy chcesz zainstalować grzejnik, piec czy ogrzewanie podłogowe z nami zrobisz to najefektywniej.

Specjaliści z Konkret pomogą Ci w doborze materiałów i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Już teraz dowiedz się o rozwiązania odpowiadające twoim potrzebom.

W naszej ofercie znajdziesz:
 • grzejniki
 • instalacje solarne
 • kotły gazowe
 • kotły stałopalne
 • ogrzewanie podłogowe
 • wkłady kominowe
 • pompy ciepła

Grzejniki

Obecnie grzejniki są najpopularniejszą formą ogrzewania, dzięki czemu ich oferta jest bardzo zróżnicowana. Nowoczesne grzejniki cieszą się tak dużym powodzeniem ze względu na połączenie estetyki z funkcjonalnością. Najpowszechniej stosowanymi są grzejniki płytowe i łazienkowe. Specjalnie dla Ciebie oferujemy wybór z całego asortymentu produktów takich firm, jak: IMMERGAS, PURMO, KERMI, PERFEXIM, GORGIEL, INSTAL-PROJEKT, SCHULTER.
Zapoznaj się z naszą ofertą grzejników TUTAJ. Jeśli interesują Cię materiałów innych firm, powiedz nam o tym.

Instalacje solarne

Na Instalację Solarną składają się urządzenia takie jak:
 • kolektory słoneczne,
 • panele sterująco-zabezpieczające oraz
 • pojemnościowe zasobniki wody użytkowej lub
 • zasobniki buforowe z przepływowymi wymiennikami ciepła Kolektory słoneczne pozwalają zaoszczędzić rocznie nawet 60% energii wykorzystywanej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub wody w przydomowym basenie oraz nawet ponad 30% energii ogrzewającej budynek.

Powszechnie wyróżnia się kolektory płaskie oraz próżniowe. Większość kolektorów płaskich może być stosowana ponad 25 lat, co jest jednym z powodów, że technologia ta jest montowana w budynkach mieszkalnych. Z kolei kolektory próżniowe stosuje się ponad 20 lat i mają nieco większą wydajność niż kolektory płaskie. Na Twoje potrzeby oferujemy kolektory słoneczne takich firm jak: IMMERGAS, BERETTA, HEWALEX.
Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, możesz się z nią zapoznać TUTAJ, albo skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Kotły gazowe

Kotły Gazowe to rodzaj urządzeń grzewczych, których źródłem energii jest gaz ziemny lub płynny. Urządzenia, powszechnie zwane piecykami, mają swój podział ze względu na funkcjonalność oraz sposób działania. W taki sposób można podzielić kotły gazowe na jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne, tradycyjne lub kondensacyjne oraz na kotły z otwartą lub zamkniętą komorą spalania.
Piecyki gazowe są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ponieważ są stale gotowe do pracy i proste w obsłudze. Dla Twojego projektu atutem będzie fakt, że zajmują mało miejsca. Mogą zarówno ogrzewać dom, jaki i podgrzewać wodę. Proponujemy Ci szeroki asortyment kotłów gazowych świetnej jakości takich cenionych producentów jak: UNICAL, BERETTA, IMMERGAS, DE DIETRICH, TERMAT.
Zapoznaj się z ofertą kotłów TUTAJ. W razie takiej potrzeby, sprowadzimy propozycje innych marek - zapytaj o to TU.

Kotły stałopalne

Kotły stałopalne centralnego ogrzewania to rodzaj kotłów na paliwa stałe, takie jak węgiel, koks, miał, drewno, brykiet. Obecnie piece stałopalne wciąż zapewniają najniższe koszty ogrzewania. Jest to powodem ich stałej popularności w gospodarstwach domowych.
Kotły na paliwa stałe to przede wszystkim Twoja niezależność. Dowolność w wyborze paliwa daje Ci poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nie jesteś zależny od występowania instalacji gazowej, a nowoczesna technologia nie wymaga od Ciebie ciągłego „dokładania do pieca”. Specjalnie dla Ciebie, z racji dystrybucji, oferujemy kotły marek ELEKTROMET oraz SIEMKO, DEFRO, GALMET.
TUTAJ prezentujemy ofertę kotłów stałopalnych, lub napisz do nas, jeśli wolisz zamawiamy również kotły innych firm.

Ogrzewanie podłogowe

Zapoznaj się z Naszą bogatą ofertą z kategorii Ogrzewanie Podłogowe.
Ze względu na efektywność ekonomiczną jest to bardzo popularna forma rozprowadzania ciepła po domu. Dużą zaletą ogrzewania podłogowego jest możliwość stosowania go w mieszkaniach czy w domu jednorodzinnym. Nie ma znaczenia również rodzaj pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe może być przez Ciebie zastosowane zarówno w łazience, kuchni, salonie, a nawet w sypialni. Decyzję o instalacji tego rodzaju ogrzewania najlepiej podjąć już na etapie budowy, aby uniknąć konieczności usuwania podłóg. Zastosowanie ogrzewania podłogowego również w Twoim domu ma dla Ciebie wiele korzyści. Przede wszystkim zaletą tego rodzaju ogrzewania jest to, że generuje ciepło na całej powierzchni podłogi, co przekłada się na równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Co więcej, jest to system ekologiczny. Temperatura wody zasilającej instalację jest niższa, niż ta w tradycyjnej instalacji grzejnikowej. Pozwala to na znaczną oszczędność energii. Cała instalacja znajduje się pod podłogą, co przekłada się na fakt, że jest to dla Ciebie rozwiązanie bardziej estetyczne i komfortowe, jak i bardzo trwałe. Ogrzewanie podłogowe może także spełniać funkcję uzupełniającego systemu grzania pomieszczeń lub być systemem podstawowym. Najważniejsza jest Twoja wygoda, którą oferowane przez Nas instalacje Ci zapewnią.
Aby umożliwić Ci najlepsze dostępne na rynku rozwiązania, polecamy zapoznać się z Naszą ofertą firmy PERFEXIM. W razie potrzeby proponujemy także zamówienie rur i kształtek do instalacji podłogowej takich producentów jak: PIPELIFE GIACOMINI, HERZ, WAVIN, COMAP.
Naszą ofertę znajdziesz TU. W razie pytań lub jeśli jesteś zainteresowany innymi dostawcami, napisz do nas.

Wkłady kominowe

Wkłady Kominowe mogą być podstawowym jak i dodatkowym źródłem ciepłą w domu/mieszkaniu. Ich największe zalety grzewcze można poznać w okresach przejściowych kiedy noce już są zimne a dni nadal ciepłe. Różnice temperatur mogą sięgać nawet 20 stopni C. Wtedy to kominek pozwala na szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniach bez konieczności uruchamiania całego systemu grzewczego domu/mieszkania. Takie wsparcie jest bardzo efektywne ekonomiczne a także niesie za sobą walory wizualne. Bo kto nie lubi ogrzać się przy kominku?
Oferowane przez Nas wkłady charakteryzują się wysoką przewodnością cieplną oraz odpornością na działanie spalin specjalnych stali kwasoodpornych. Szeroki zakres wymiarowy i różnorodność modeli podstawowych elementów sprawia, że wkłady kominowe są dla Ciebie najwygodniejszym systemem zabezpieczającym kominy ceramiczne oraz najlepszym systemem odprowadzającym do nich spaliny.
Jesteśmy dystrybutorem renomowanej firmy SPIROFLEX, BERETTA, IMMERGAS.
Ofertę wkładów kominowych znajdziesz TU, a na Twoje życzenie sprowadzamy także wkłady innych firm - napisz do nas.

Pompy ciepła

Rosnące ceny energii są świetnym argumentem do rozważenia alternatywnych form pozyskiwania energii. Energia odnawialna wydaje się w tym momencie najlepszym rozwiązaniem, a Pompy Ciepła są znakomitym środkiem by efektywnie wykorzystać tę bezpłatną i naturalną energię. W taki sposób również Ty możesz być bardziej niezależny, a przy tym chronić środowisko i Twoje finanse.
Pompy ciepła, które Ci oferujemy maja bardzo prosty schemat działania.
Najważniejsze jest to, że wykorzystują darmową energię ze środowiska naturalnego. Pompa ciepła daje Ci niezależność od paliw ze źródeł kopalnych i aktywnie przyczynia się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i do ochrony klimatu. Ciepło słoneczne zakumulowane w wodzie gruntowej lub powietrzu atmosferycznym jest przekształcane w komfortowe ciepło grzewcze za pomocą energii elektrycznej. Zatem, to co dla Ciebie najważniejsze, energia przekazana wodzie grzewczej jest sumą ciepła ze środowiska i energii elektrycznej pobieranej ze sprężarki pompy. Czynnikiem decydującym o efektywności pompy jest proces sprzężenia, dlatego My proponujemy Ci tylko najlepsze produkty renomowanych producentów.
W Naszej ofercie posiadamy pompy ciepła takich znakomitych firm jak: IMMERGAS, HEWALEX.
Zapoznaj się z naszą ofertą. Jeśli interesuje Cię propozycja innych producentów - napisz do nas.